00-821 Warszawa, ul. Złota 58,     tef. 22 620-11-41,  fax 22 620-27-05,     e-mail: sekretariat@zlota58.edu.pl

Informacje o szkole

Pomoc i doradztwo

Informacje dla:

Maturzystów

Kandydatów

Rodziców

Nauczycieli

Warto zajrzeć:

Studio Zlota58

Matematyka w Kuroniu

Chemia w Kuroniu

WLD - Debaty

Teatr STOPA

Jacek Kuroń

(3.03.1934-17.06.2004)

Nasi Partnerzy:

Szkoła Sanatoryjna w Wynnykach

(Lwów, Ukraina)

Wyjazd na Ukrainę, projekt "Coming Out"

W dniach 26-31 października 2019 r. reprezentacja  uczniów i nauczycieli CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kuronia w Warszawie wyjechała na Ukrainę. Była to grupa mieszana z klas 1c, 2c, 2d i 3D. Oliwia, Sonia, Michalina, Julia, Aleksandra, Piotr, Michał W., Michał K. oraz Kacper, którzy wyjechali pod opieką nauczycieli: Katarzyny Mantorskiej, Magdaleny Szymkowiak i Wojciecha Nomejko. Odwiedziliśmy Szkołę we Wynnykach na Ukrainie, żeby wziąć udział w I Międzynarodowym Młodzieżowym Projekcie „Coming Out”, który jest efektem współpracy polskich, słowackich i ukraińskich szkół dzięki wsparciu urzędników, polityków oraz działaczy społecznych.

Przedstawiciele różnych krajów mieli dyskutować i wspólne rozwiązywać problemy nowoczesnego pokolenia młodych ludzi, a także podnieść aktywność młodzieży.

Efektem wspólnej pracy były krótkometrażowe filmy dotyczące problemów współczesnej młodzieży. Pracy było bardzo dużo, gdyż uczniowie i nauczyciele zobligowani zostali do przygotowania scenariuszy filmowych scenek i zmontowania ich, w czym pomagał p. Wojciech Nomejko. Powstały nie tylko filmy, jedna z grup stworzyła sztukę teatralną, a inna – teledysk. Warto wspomnieć, że nakręcone przez nas filmiki mają już po kilka tysięcy wyświetleń na Facebooku.

Grupy były mieszane i międzynarodowe więc nieodzowna okazała się umiejętność komunikowania się. Dogadanie się w językach ojczystych było pewną przeszkodą. Na szczęście językiem, który łączył wszystkich uczestników projektu był język angielski. Anglistki Katarzyna Mantorska i Magdalena Szymkowiak czuwały i w razie potrzeby pomagały uczniom.

Nie zabrakło też wrażeń kulturowych, w niedzielę zwiedziliśmy Lwów. Podziwialiśmy ratusz, urokliwe uliczki, cerkwie i piękne kamienice .

Mimo iż wyjazd trwał tylko kilka dni, wszystkie grupy z Polski, Słowacji i Ukrainy bardzo zżyły się ze sobą. Integracja miała miejsce nie tylko podczas wspólnej pracy, ale  również w czasie wolnym: przy ognisku, czy podczas dyskoteki.  Wymieniliśmy się telefonami / kontami społecznościowymi i mamy nadzieję utrzymywać ze sobą kontakt.