00-821 Warszawa, ul. Złota 58,     tef. 22 620-11-41,  fax 22 620-27-05,     e-mail: sekretariat@zlota58.edu.pl

Informacje o szkole

Pomoc i doradztwo

Informacje dla:

Maturzystów

Kandydatów

Rodziców

Nauczycieli

Warto zajrzeć:

Studio Zlota58

Matematyka w Kuroniu

Chemia w Kuroniu

WLD - Debaty

Teatr STOPA

Jacek Kuroń

(3.03.1934-17.06.2004)

Nasi Partnerzy:

Szkoła Sanatoryjna w Wynnykach

(Lwów, Ukraina)

Wycieczka klasy 2e do Muzeum Ziemi

W dniu 21 stycznia 2020 r. klasa 2e wraz z wychowawczynią Panią Sylwią Skowrońską wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi w Warszawie. Tematem spotkania było „Życie w Morzu Jurajskim i na jego wybrzeżu.” Lekcja poświęcona była paleobiologii i analizie paleośrodowiska, które istniało na terenie Polski i Europy w okresie jurajskim. Uczniowie dowiedzieli się min. jak interpretować kopalne środowiska morskie i ich ekosystemy na podstawie analizy skał i skamieniałości w nich zawartych.

Zajęcia, w których uczniowie brali czynny udział, stanowiły interesujący wstęp do zagadnień związanych z geologią, paleobiologią i paleogeografią Polski sprzed 150 milionów lat.