00-821 Warszawa, ul. Złota 58,     tef. 22 620-11-41,  fax 22 620-27-05,     e-mail: sekretariat@zlota58.edu.pl

  

Wiadomości

Informacje o szkole

Nasze sukcesy

Klasy

Nauczyciele

Pomoc i doradztwo

 Rada Rodziców

 

Informacje dla:

 

Maturzystów

Kandydatów

Rodziców

Nauczycieli

 

Warto zajrzeć:

 

Biblioteka szkolna

Studio Zlota58

Matematyka w Kuroniu

Chemia w Kuroniu

WLD - Debaty

Teatr STOPA

 

RODO

Przydatne linki

 

Nasz patron

Jacek Kuroń

(3.03.1934-17.06.2004)

 


 

Nasi Partnerzy:

 

Szkoła Sanatoryjna w Wynnykach

(Lwów, Ukraina)

 

 

   

Nasze sukcesy


 

Filip Tęcza laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Norwida”.

 

Uczeń naszej szkoły – Filip Tęcza – zdobył wyróżnienie w tym konkursie. To prestiżowy turniej, w którego jury zasiadają norwidolodzy, aktorzy i poloniści. Filip Tęcza – uczeń klasy 3D – recytował wiersz „Moja ojczyzna”.

 

 

Co nam w duszy gra.

 

22.01.2016 w 49 gimnazjum im. Stefana Starzyńskiego odbyła się gala konkursu “Co nam w duszy gra”. Wśród wyróżnionych w kategorii “Piosenki Obcojęzycznej” została uczennica naszej szkoły Natalia Gumowska z klasy 1b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Recytatorski sukces!

 

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Klaudii Spodek (kl. 2b), finalistce XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji religijnej „Usłysz Panie moje słowa” , który odbył się w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi. Życzymy dalszych recytatorskich sukcesów!

 

 Bliżej Norwida 2014 - nasi nagrodzeni.

 

Dnia 4 grudnia odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w związku z Ogólnopolskim Konkursem – „Bliżej Norwida 2014”, była to już 18. edycja prestiżowego wydarzenia , które zostało zorganizowane we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Główną nagrodą za pracę polonistyczną poświęconą twórczości poety był indeks na dowolnie wybrany kierunek Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW.

 

Uczestnicy konkursu mogli wykazać się swoimi zdolnościami na różnych płaszczyznach, takich jak konkurs poezji śpiewanej Cypriana Norwida oraz recytacji poezji Cypriana Norwida. Uczestnicy mogli również wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi i umiejętnościami fotograficznymi interpretując dowolny wiersz mistrza poezji – Cypriana Norwida. Przedstawiciele naszej szkoły również wzięli udział w wydarzeniu i otrzymali wyróżnienia wraz z nagrodami.

 

W kategorii śpiewania poezji Cypriana K. Norwida wyróżnienie otrzymali Patryk Berkan (muzyka i kompozycja utworu) i Mateusz Ponikowski (śpiew )za piosenkę „Larwa”

W kategorii - fotografia inspirowana poezją artysty wyróżnienie otrzymał Adam Tomaszewski za zdjęcie do wiersza „Stolica”.

 

 „Savoir- vivre”- jesteśmy po raz trzeci najlepsi na Mazowszu!!!

 

W dniu 28 listopada 2014 w budynku Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie odbyły się finałowe zmagania w ramach XI Mazowieckiego Konkursu Savoir- vivre „Obycie –umila życie”, organizowanego przez Dom Kultury Włochy.

 Młodzież z naszej szkoły wygrała z uczniami dwóch pozostałych finalistów! Już po raz trzeci cieszymy się z pierwszego miejsca w tym ciekawym i pełnym emocji konkursie!

 

CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie reprezentowały uczennice: Iza Rutkowska (Ia), Martyna Bakuła (IIIB), Magda Strzałkowska (Ia), Anastazja Litwinowa (I B), Wiktoria Miller (Ie). Młodzież stanowiła drużynę, którą przygotowywała pani prof. Agnieszka Sojka. Gratulujemy!!!

 

 Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Już po raz drugi z rzędu Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica naszego liceum Marlena Karolczak z klasy 3c. Stypendia przyznawane są przez Premiera od 1997 roku. Otrzymują je uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy a także ci, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Nagrody w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie wręczył Mazowiecki Kurator Oświaty p. Karol Semik. Marlenie serdecznie gratulujemy sukcesu oraz zachęcamy innych uczniów do podążania jej śladem. Kolejne stypendia już za rok!

 

Nasi w finale!

 

W dniu 7 listopada 2014 w budynku Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie odbyły się półfinałowe zmagania w ramach XI Konkursu Savoir- vivre „Obycie –umila życie”, organizowanego przez Dom Kultury Włochy.

Do grona finalistów (trzy najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w Warszawie) zakwalifikowali się uczniowie CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie: Iza Rutkowska (Ia), Martyna Bakuła (IIIB), Magda Strzałkowska (Ia), Anastazja Litwinowa (I B), Wiktoria Miller (Ie). Młodzież stanowiła drużynę, którą przygotowywała pani prof. Agnieszka Sojka.

Trzymamy kciuki na finale, który odbędzie się z udziałem publiczności w dniu 28 listopada w Widowiskowej Sali Okęckiej. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Nasz uczeń w finale!

 

Dnia 3 listopada 2014 roku odbyła się uroczysta Gala Konkursowa w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w Galerii Porczyńskich. Filip, uczeń klasy II A został finalistą XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” w podziękowaniu za kanonizację Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi, który zwycięsko przeszedł dwa pierwsze etapy konkursu, recytując wiersz Karola Wojtyły „Stanisław”.

 

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

W dniu 2 grudnia 2013 w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, jedna z uczennic CXIX LO, Marlena Karolczak z klasy 2c, odebrała wyjątkową nagrodę – Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagroda przyznawana jest corocznie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość otworzył Jego Magnificencja Rektor Politechniki prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wszystkim stypendystom gratulował Pan Karol Semik – Mazowiecki Kurator Oświaty. Gratulujemy Marlenie tej wspaniałej nagrody i zachęcamy innych do osiągania wysokich wyników w nauce.

I miejsce w X Warszawskim konkursie savoir- vivre „Obycie umila życie”

W dniu 22 listopada 2013r w Widowiskowej Sali Okęckiej po raz dziesiąty odbył się Warszawski Konkurs Savoir – Vivre, nad którym honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W zmaganiach udział brała młodzież z 21 szkół ponadgimnazjalnych, która w dniu 8.11.2013 przystąpiła do II etapu konkursu. Etap ten polegał na udzieleniu odpowiedzi na 22 pytania związane z umiejętnością kulturalnego zachowania się w różnorodnych sytuacjach życiowych. Trzy najlepsze zespoły pięcioosobowe reprezentujące swoje szkoły przeszły do finału konkursu. Wielki finał z udziałem publiczności odbył się w Warszawskiej Widowiskowej Sali Okęckiej. Jury przewodniczyła znana polska modelka- Agnieszka Maciąg. Z wielką dumą informujemy, iż uczniowie CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie już po raz drugi zdobyli I miejsce !!! W skład drużyny przygotowanej przez panią profesor Agnieszkę Sojkę weszli: Kapitan- Mateusz Rulski- klasa II B Wiktoria Rybarczyk- klasa I B Dominika Polna- klasa I B Roksana Wysocka- klasa I A Weronika Federowicz- klasa I E ( w II etapie) Barbara Burska- II D ( w III etapie za nieobecną Weronikę Federowicz) Zwycięski zespól otrzymał dyplomy, statuetkę, książki autorstwa Piotra Kuspysa „Savoir- vivre. Sztuka dyplomacji i dobrego tonu” z dedykacją autora, a także oryginalne plecaki. Serdecznie gratulujemy!!

 

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013:

Laureaci Olimpiad, konkursów o zasięgu ponad dzielnicowym, krajowym i międzynarodowym:

• Konkurs muzyczny „Tulipanada”, organizowany przez gminę Ursus. III miejsce zajęła Zuzanna Rodakowska z klasy IID

• Warszawski Festiwal Teatralny Młodych w Starej Prochowni SCEK – Jesienne Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży 2011 – wyróżnienie dla szkolnego teatru „Stopa”

• Warszawski Festiwal Teatralny Młodych w Starej Prochowni SCEK – Wiosenne Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży 2012 – I miejsce i nominacja do festiwalu ogólnopolskiego Heca 2012 w Płocku dla szkolnego teatru „Stopa”

• Festiwal Ogólnopolski Heca 2012 – wyróżnienie II stopnia dla szkolnego teatru Stopa • Festiwal Filmów Młodzieżowych – wyróżnienie za scenariusz dla Mateusza Zawistowskiego

• Międzyszkolny Konkurs „Mazowsze, przeszłość i teraźniejszość” – I miejsce Maria Dąbrowska z klasy IIB

• III miejsce w Warszawskiej Lidze Debatanckiej

• Konkurs „Spacer po Warszawie” organizowany przez Fundację Akademia Młodych -pierwsza nagroda Rafał Draganowski – I C oraz wyróżnienie dla Moniki Berlińskiej – I C

• Olimpiada Wiedzy Matematyka Oxford Plus (nagroda dla szkoły: mikroskop)

• Konkurs Ojczyzny Polszczyzny organizowany przez Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny, wydawnictwa Nowa Era, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury – wyróżnienie dla jednej uczennicy

• Finał IX Warszawskiego Konkursu Savoir – vivre, „Obycie umila życie” – I miejsce

• Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny ,,Granice”: Michał Wasik -III miejsce (kategoria plastyczna) Maciej Targoński – I miejsce (kategoria literacka) Dominika Grabowiecka – Wyróżnienie (w kategorii literackiej)

Uczniowie naszej szkoły stale uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, bieżący (trawa od II do V 2013 roku) to Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Medialnej, w jakiej biorą udział uczennice kl. I C (profil dziennikarski), które zakwalifikowały się do I, II i III etapu.

Gratulujemy: M. Pomoryn, D. Grabowieckiej, K. Nagrabie, M. Karolczak, D. Kroper, A. Kiryłło, W. Wiśniewskiej oraz ich opiekunom, paniom: dr Barbarze Głogowskiej – Gryzieckiej oraz mgr Beacie Jakubowskiej.

 

Talent Woli 2013

 

7 czerwca 2013 roku w Gimnazjum nr 47 odbyła się uroczysta gala „Talenty Woli 2013”. Wśród nominowanych i wyróżnionych byli również nasi uczniowie. 1. Michał Kozłowski kl. IA – Talent Woli w kategorii otwartej 2. Michał Wasik kl. IIB – nominacja w kategorii artystycznej 3. Karolina Kosmowska – nominacja w kategorii literackiej

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 


 

© Copyright - Mariusz Kawecki, CXIX LO im. Jacka Kuronia w Warszawie