Przejdź do treści

Kochani Absolwenci, Szanowni Rodzice, Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie

W tym uroczystym dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 dla klas maturalnych, pragnę skierować do Was najcieplejsze słowa pożegnania i serdecznie pogratulować uzyskania świadectw ukończenia Liceum. Niestety nie mogę zobaczyć Waszych uśmiechniętych i wzruszonych twarzy. Nie mogę osobiście uściskać każdego z Was, ale proszę pamiętajcie, że zachowam Was we wdzięcznej pamięci i zawsze będę myśleć o Was ciepło. Gorąco gratuluję wszystkim ukończenia naszego Liceum, którego Patron – Jacek Kuroń podkreślał:       

„Po to żyjemy, żeby wyróżniać ludzi i o nich pamiętać”          

Pragnę zatem serdecznie podziękować Wam za te trzy lata owocnej nauki oraz ogromne zaangażowanie w licznych aktywnościach podejmowanych na rzecz Szkoły i jej otoczenia, rozwijania Waszych wspaniałych pasji i niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebowali. Mam nadzieję, że i Wy będziecie miło wspominać te lata nauki, wysiłku, ale i wielu momentów radości, uśmiechu, rozwijania zdolności, zainteresowań, licznych pasji, nawiązania pięknych przyjaźni, które przetrwają przez lata.

Grono Pedagogiczne z dumą przyznało złotą i srebrne tarcze dla najlepszych uczniów naszego Liceum, zaangażowanych w wiele cennych działań kulturalnych i społecznych na rzecz szkoły oraz poza nią. Wychowawcy klas przygotowali też nagrody, dyplomy i podziękowania dla uczniów, którzy wyróżniali się przez te trzy lata nauki w różnych obszarach aktywności uczniowskich. Wszystkim wyróżnionym Absolwentom serdecznie gratuluję! Jesteście naszą dumą i nadzieją!

Jestem głęboko przekonana, iż najlepszym prezentem dla każdej szkoły są jej wychowankowie. Zawsze podkreślam, iż w naszym Liceum najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły – oddany nauczyciel, wychowawca, wsparciem – rodzic, a dumą – absolwent.

Drodzy Rodzice, pragnę Państwu z głębi serca podziękować za te trzy lata współpracy i wszechstronną pomoc. Za poświęcony czas i bezcenne wsparcie.

Serdecznie dziękuję Wychowawcom, Nauczycielom klas maturalnych za trud i serce włożone w pracę z uczniami, której efekty są poparte nie tylko świadectwami ukończenia szkoły, ale również ich osiągnięciami pozaszkolnymi.

W tych trudnych czasach chcę Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, wytrwałości, powodzenia i uzyskania wysokich wyników na egzaminie dojrzałości. Wierzę, że świetnie sobie na nim poradzicie. Macie nasze serdeczne wsparcie!

Życzę Wam owocnej nauki na wymarzonych kierunkach studiów oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Pożegnania wzruszają, zostają w nas na zawsze, ale dzięki nim możemy iść dalej, rozwijać się i spełniać marzenia. Tego Wam gorąco życzę! Dużo szczęścia i powodzenia na każdym z życiowych szlaków!

                                                                                                                                                                 Teresa Wesołowska

                                                                                                                                                                             Dyrektor 

                                                                                                                                                        CXIX Liceum Ogólnokształcącego
                                                                                                                                                         im. Jacka Kuronia w Warszawie

Warszawa, 24 kwietnia 2020 roku