Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Zbajtowani do działania”

któremu patronuje Wolskie Centrum Kultury oraz CAM Nowolipie. Projekt jest skierowany do młodzieży oraz seniorów, którzy w parach tworzą wartościowe wydarzenia, które będziecie mogli obserwować oraz brać w nich udział na żywo, o ile zajrzycie do poniższych linków oraz folderów.

Zapraszamy Was do regularnego odwiedzania tego wpisu, ponieważ projekt jest w toku i co jakiś czas będą się pojawiać kolejne projekty.

Finał projektu odbędzie się 14.12.2020 roku.

Wydarzenia:

Środa 9.12.2020, g. 18:00

DYSKUSYJNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

Organizatorki: Natalia Wieliczko, Barbara Kopczyńska

Link: https://zoom.us/j/98794670436?pwd=YS9KSEZFTjMwRnJ2YzY2T05rb0V6Zz09

Hasło (passcode): L04rwr

Opis:

Dyskusyjny Klub Przyjaciół Zwierząt zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem – Anną Trybuch, koordynatorką wolontariatu w schronisku Viva w Korabiewicach.

Zaproszony gość przedstawi tematy:
– schronisko nie tylko dla psów i kotów
– wszystko o wolontariacie
Ostatnie 20 minut naszego spotkania przeznaczone będzie na pytania i dyskusję.

2. Czwartek 10.12.2020, g. 19:15

KÓŁKO CZYTELNICZE ZAKSIĄŻKOWANI
Organizatorki: Alicja Ziółek, Grażyna Kucharska

Link: https://zoom.us/j/94385022415?pwd=S295SVNTS3hiVDVjYlliaXUxcmVMZz09
Hasło (passcode): p4N0Xj

Opis:
Zapraszamy na spotkanie Klubu Zaksiążkowanych. Pierwsze spotkanie poprowadzą autorki projektu. Omawiana będzie powieść Olgi Tokarczuk „Podróż ludzi księgi”. Przewidywany czas to 45-60 min.

Projekt ma na celu rozwój kulturalny uczestników, zachęcenie do czytania oraz integrację między pokoleniami. Jest dedykowany osobom w różnym wieku, które lubią rozmawiać o literaturze i wyrażają chęć wymiany refleksami po przeczytanej lekturze

3. Niedziela 13.12.2020, do wyboru g. 10:00-12:00 lub 17:00-19:00

WARSZTATY „SKRZATA Z NAMI ZRÓB”
Organizatorki: Agata Blachowska, Anna Woroniecka

Na oba spotkania można dołączyć poprzez link: https://zoom.us/j/99197972738?pwd=OWNlWVlCOWkySjVoandvcllHUVZLZz09
Hasło (passcode): 84Zfse

Opis:
Mikołajki już za nami, a więc teraz czas przygotować się na święta. Z tej okazji z wielką radością chcielibyśmy zaprosić wszystkich, tych małych i tych dużych, do wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia świątecznych skrzatów!

Stworzenie takich skrzatów nie jest trudne. Jedyne, co trzeba przygotować, to:
– nożyczki
– klej
– skarpetę
– włóczkę
– ryż/kasza/groch
– watę
– ruchome oczka (albo guzki)
– kolorowe druciki (lub wstążki), które posłużą nam jako rączki.
* opcjonalnie przydadzą się igła z nitką i oczywiście wszelkie ozdoby również będą mile widziane.
Skończone skrzaty idealnie nadają się jako prezenty dla bliskich. Właśnie dlatego część z nich chcemy przekazać do Centrum Aktywności Międzypokoleniowej jako drobne upominki dla osób, którym w tym roku może zabraknąć magii świąt. Uczestnikom chcącym przekazać nam swojego niepowtarzalego skrzata przekażemy dokładne informacje, jak tego dokonać, w trakcie warszatów.
Jeśli nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend, to chwytaj swoją skarpetkę i nie czekaj! Zaproś do wspólnej zabawy rodzinę i przyjaciół, a na pewno przyjemnie spędzisz ten czas!

Przepisy kulinarne Weroniki i pani Aliny,pdf

Jak segregować odpady

pani Sylwia Skowrońska

Nauczyciel historii

Składniki:
-1/2kg białego sera, 4 jajka, 1 szklanka cukru
-1/2 szklanki śmietany, 2 łyżki oliwy
-2 łyżki spirytusu lub octu
-1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
-cukier waniliowy, mąki ile zabierze

Sposób przygotowania :
Wszystkie składniki zagnieść
Rozwałkować placek średniej grubości
Szklanką wykroić większe krążki a kieliszkiem mniejsze
Piec w garnku na oleju (przewracając widelcem raz z jednej na drugą stronę)

Projekt powstał we współpracy seniorki Katarzyny Kozłowskiej z uczennicą liceum Małgorzatą Krzyżewską. Jego celem było stworzenie recepty, pomagającej dbać zdrowie i dobre samopoczucie w trudnych czasach pandemii. Zamknięci w domach, często zapominamy o podstawowych zasadach pozwalających zachować dobrą formę. Ulotka podkreśla także, jak ważna jest teraz sfera uczuciowa. Równie ważne co sport, właściwa dieta czy higiena jest pozytywne nastawienie! W projekcie znajdziemy też kontakt do instytucji, gdzie w trudnej sytuacji można zwrócić się po pomoc. Jest stworzony z myślą o seniorach, ale każdy, niezależnie od wieku może znaleźć tam coś dla siebie lub swoich bliskich. Został zrealizowany w ramach projektu ,,Zbajtowani do działania’’ dofinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawa, i zrealizowane z pomocą Wolskiego Centrum Kultury, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ,,Nowolipie’’ oraz CXIX Liceum im. Jacka Kuronia.

Projekt pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa