Przejdź do treści

Styl życia eko obywateli Unii Europejskiej - moda czy konieczność?

W tym roku w czasie trwania zdalnego nauczania uczniowie naszej szkoły z klasy 2 d wzięli udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy Dzielnicę Wola oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa pod tytułem:

 ”Styl życia eko obywateli Unii Europejskiej – moda czy konieczność? Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Potrzuska-Kozak.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych działających na terenie Dzielnicy Wola. Jego celem było promowanie ochrony środowiska, w szczególności popularyzacja i upowszechnianie świadomości społecznej oraz odpowiedzialności ekologicznej wśród młodzieży, a także zrozumienie współzależności człowieka i środowiska.

 28 kwietnia 2021 r. ogłoszono wyniki konkursu i nasza szkoła CXIX LO im Jacka Kuronia zajęła 5 miejsce. Gratulacje dla Weroniki Alikowskiej, Marleny Sobierajskiej, Oliwi Rączkiewicz, Aleksandry Podgórskiej oraz ich opiekuna merytorycznego, Katarzyny Sarnackiej, nauczycielki biologii.

 2 czerwca  2021 r. cały zespół uczestniczył w gali rozdania nagród, które uczniowie oraz ich opiekun Pani Katarzyna Sarnacka przyjęli z rąk Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego i Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Halickiego.