Mózg człowieka

Prysły zmysły: warsztaty biologiczne w klasie 1 c w Biocentrum Edukacji Naukowej 27 października 2021 r.

Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na złożone procesy, które umożliwiają ciągłą interakcję organizmów z otoczeniem, a które zachodzą często „poza naszą świadomością”. Skupiają się one na zmysłach wg tradycyjnego podziału spotykanego w szkołach – wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku, ale także poruszają temat „nowych” zmysłów, jak nocycepcji, propriocepcji, czy równowagi. Na zajęciach uczniowie klasy 1C zbadali i zaobserwowali działanie różnych zmysłów, przyjrzeli się reakcjom oraz temu, jak nasze zmysły potrafią nas oszukać. Dowiedzieli się, jak według biologów działają zmysły i czego efektem są np. iluzje. Uczestnicy w czasie warsztatów  mieli okazję poznać prawdziwe metody i narzędzia stosowane przez naukowców i lekarzy.

Katarzyna Sarnacka

Opiekun

Ludzki mózg z ośrodkami zmysłów