Przejdź do treści

"Books may well be the only true magic"

Uczniowie klas drugich naszej szkoły biorą udział w projekcie organizowanym przez nauczycielki języka angielskiego we współpracy z Biblioteką Szkolną. Nasza biblioteka jest bogata w wiele ciekawych pozycji. Część z nich to książki w języku angielskim. Uczniowie biorący udział w projekcie wypożyczają wybraną książkę, zapoznają się z treścią oraz tworzą na jej podstawie prezentację multimedialną. Przedstawiają ją później na lekcji opowiadając o swoim temacie po angielsku. Najlepsze prezentacje zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. W wyborze odpowiedniej książki pomaga uczniom pani Beata Jakubowska uwzględniając zainteresowania ucznia oraz poziom językowy książki (dostępne są poziomy A2 – C2). W prezentacji uczniowie zawierają streszczenie treści, krótką recenzję książki oraz własne przemyślenia na temat przeczytanej treści oraz poruszanych w niej tematów. Pani Beata Jakubowska przeprowadzi również lekcje pokazowe w klasach drugich prezentując uczniom jak można tworzyć prezentacje multimedialne z użyciem różnych programów. Nauczyciele języka angielskiego pomogą uczniom w kwestiach związanych z językiem angielskim, sprawdzą przygotowane prace i wybiorą najciekawsze z nich.

Cele projektu to:

  • zapoznanie się z literaturą anglojęzyczną różnego gatunku

  • propagowanie czytania literatury po angielsku

  • wykorzystanie technologii informatycznych do tworzenia prezentacji multimedialnej

  • rozwijanie umiejętności prezentowania informacji

  • ćwiczenie wypowiedzi ustnych w języku angielskim – trening przed ustnym egzaminem maturalnym

  • współpraca z Biblioteką Szkolną

Koordynatorami projektu są pani Magdalena Szymkowiak, pani Katarzyna Siwiec oraz pani Beata Jakubowska.