W mieście pierników i astronomii

24 października 2022 r. uczniowie klas 1a i 1b zwiedzali Toruń.

Uczestnicy wycieczki wzięli udział w grze terenowej po rynku Torunia, która polegała na odnajdywaniu różnych obiektów turystycznych. Zwycięska drużyna odebrała nagrodę w postaci dużego piernika. Po godzinnych zmaganiach uczniowie udali się do Muzeum Piernika, w którym każdy zrobił swoje dzieło. Przed rozpoczęciem działania trzeba było przyswoić tajne receptury kulinarne szefa kuchni. Następnym punktem wycieczki był pyszny obiad, a ostatnim Piwnica Hanzu – centrum średniowiecznych kupców. Przed wyjazdem każdy miał chwilę dla siebie, żeby zakupić pamiątki z tego pięknego miasta.

Dziękujemy bardzo za wycieczkę naszym opiekunom: Pani Wandzie Nowak, Pani Katarzynie Łazowskiej, Pani Justynie Skubisz-Dąbrowskiej i Panu Bartoszowi Kopczyńskiemu