Przejdź do treści

Projekt w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie fotograficznym „Rozwijanie uzdolnień fotograficznych uczniów CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia – cykl warsztatów przygotowujących do utworzenia reportaży zdjęciowych na tematy ważne dla młodzieży.”

Uczestnicy projektu:

– wezmą udział w wycieczce do Muzeum Warszawy i obejrzą wystawę fotografii „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90”

– otrzymają temat, na który będą tworzyły fotoreportaż (zostanie przeprowadzona ankieta wśród uczniów szkoły, którzy wybiorą nurtujące ich zagadnienia)

– otrzymają książki na temat robienia dobrych zdjęć

– wezmą udział w warsztatach online, na których dowiedzą się o celowości oraz jakości wykonywanych zdjęć jak i o kształtowaniu obrazu fotograficznego oraz potrzebnych zagadnieniach technicznych. (Proces tworzenia foto-reportaży odbędzie się pod opieką koordynatora projektu.)

– wezmą udział w spotkaniu z zawodowym fotografem w profesjonalnym studio fotograficznym

– fotoreportaże zostaną upublicznione podczas wystawy w szkole oraz na stronie internetowej szkoły

– uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody za udział w projekcie

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Magdaleny Szymkowiak za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan.

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – to projekt dofinansowania innowacyjnych projektów przygotowanych i realizowanych przez szkoły, dzięki któremu możliwym stało się podejmowanie niestandardowych pomysłów edukacyjnych.