Przejdź do treści

Klasa 3B zwiedza stację TVN24

3 marca 2023 mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy jak pracuje stacja telewizyjna. W piątek rano nasza klasa z wychowawcą, panem Wojciechem Giże, stawiła się na ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie. Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z osobami pracującymi w firmie Warner Bross Discovery.

Razem z p. Katarzyną Ramatowską, szefową kanału TVN24BIS udaliśmy się na zwiedzanie 3 piętra. W trakcie 30 minutowego oprowadzania zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwe studio skąd nadawane są Fakty. Widzieliśmy pracę operatorów kamer oraz reżyserkę. Wielką atrakcją była próba czytania z promptera, to jest ekranu, na którym przewija się tekst wygłaszany przez prezentera na wizji. Poznaliśmy też tajniki studia wirtualnego. Dzięki najnowocześniejszej technologii obrazu cyfrowego przenieśliśmy się do Gabinetu Owalnego w Białym Domu.

W trakcie zwiedzania studia dowiedzieliśmy się o historii amerykańskiej firmy Warner Bross oraz o codziennej pracy w TVN24. Spotkaliśmy się z p. Agnieszką Maciejewską, dyrektorką zespołu „People & Culture”. Oglądaliśmy film ukazujący 100 lat działania firmy z Hollywood, w tym przypomnienie najgłośniejszych produkcji od „Przeminęło z Wiatrem” poprzez „Supermana” aż do „Harrego Pottera”. Video nakręcone z okazji 25-lecia TVN zrobiło na nas wrażenie. Dowiedzieliśmy się o różnych kanałach i produkcjach firmy. Potem każdy z nas mógł się przez chwilę poczuć pracownikiem firmy, bo mogliśmy zrobić sobie kawę czy herbatę w kuchni pracowników.

Kolejną wielką atrakcją było spotkanie z Wojciechem Bojanowskim, dziennikarzem i korespondentem wojennym stacji TVN24 i CNN w Polsce. Rozmawialiśmy o zawodzie dziennikarza, o jego historii i trudach codziennej pracy. Dziennikarz pokazał nam swoje własne materiały z wojny w Ukrainie, i innych zakątków świata. Był otwarty, chętnie odpowiadał na nasze pytania, których mieliśmy naprawdę dużo.

Na koniec zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcie na pamiątkę tak miło spędzonego dnia. Każdy z nas dostał też od firmy fajną ekologiczną torbę oraz mały gadżet do telefonu komórkowego.

Joanna Łańcucka