Przejdź do treści

Pamiętamy...

Nasz uczeń Paweł Mrozek brał udział w państwowych obchodach 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Przed jak i po uroczystości zamienił kilka słów z m.in. Marianem Turskim, znakomitym historykiem, dziennikarzem, działaczem społecznym i osobą, która przeżyła Auschwitz. Następnie już po raz kolejny miał przyjemność porozmawiać z panią Krystyną Budnicką, z którą pod koniec marca przeprowadził wywiad w naszej szkole. Pani Krystyna, jak już wspominaliśmy tutaj na stronie, przebywała w getcie warszawskim bardzo długi czas, jednakże z niego uciekła i opowiedziała przed kamerami w naszym studio całą historię swojego życia. Wywiad pojawi się niebawem na platformie YouTube. Paweł zamienił także kilka słów z Ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezińskim i innymi politykami. Przed i po uroczystościach chodził ulicami Warszawy wraz z innymi wolontariuszami i rozdawał symboliczne żonkile, które otrzymali także uczniowie naszego liceum.

Pamiętajmy o tamtych wydarzeniach!