Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w historycznym wydarzeniu w Sądzie Najwyższym

Historyczne wydarzenie

Uczniowie naszej szkoły byli świadkami historycznego wydarzenia. Podczas wizyty w Sądzie Najwyższym uczestniczyli w rozprawie kasacyjnej wyroku z 1932 roku w sprawie procesu brzeskiego. Po ponad 90 latach SN uniewinnił 10 skazanych wówczas działaczy politycznych. Wśród nich był trzykrotny premier polskiego rządu Wincenty Witos. Stąd na sali rozpraw obecni byli działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego z prezesem partii Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem oraz honorowym prezesem Józefem Zychem. Młodzież dowiedziała się, że Józef Zych będąc Marszałkiem Sejmu przewodniczył posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, które uchwaliło obowiązującą Konstytucje RP.