Przejdź do treści
Previous slide
Next slide

Rozwijanie uzdolnień fotograficznych uczniów - cykl warsztatów przygotowujących do utworzenia reportaży zdjęciowych na tematy ważne dla młodzieży

Czas na podsumowanie Projektu Fotograficznego „Rozwijanie uzdolnień fotograficznych uczniów CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia – cykl warsztatów przygotowujących do utworzenia reportaży zdjęciowych na tematy ważne dla młodzieży.”  

25 uczestników projektu wzięło udział w wycieczce do Muzeum Warszawy, gdzie obejrzeli wystawę fotografii „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90”Następnie, po przeprowadzeniu ankiety wśród uczniów naszej szkoły, uczestnicy otrzymali temat, na który utworzyli własny fotoreportaż. Uczniowie otrzymali książkę Bryana Petersona “Fotografia bez tajemnic”. Wzięli również udział w warsztatach online oraz w konsultacjach stacjonarnych z opiekunem projektu, na których dowiedzieli się o celowości oraz jakości wykonywanych zdjęć jak i o kształtowaniu obrazu fotograficznego oraz potrzebnych zagadnieniach technicznych. Później uczniowie wzięli udział w spotkaniach z zawodowym fotografem, na których dowiedzieli się ciekawych faktów na temat sesji fotograficznych, o pracy w profesjonalnym studio oraz o technikach robienia dobrych ciekawych zdjęć.  W dniach od 26 kwietnia do 10 maja w naszej szkole w sali nr 9 można było obejrzeć wystawę fotoreportaży. Wystawa wzbudziła wiele emocji i zainteresowała odbiorców. Wystawę obejrzeli również rodzice uczniów podczas dnia otwartego 26 kwietnia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z fotoreportaży zamieszczonych na naszej stronie. Poniżej autorzy zdjęć wraz z tematami fotoreportaży. 

Hanna Pieńkowska 2B - “Przyjaciele to moja druga rodzina” 

Kalina Knapkiewicz 2A - “Pełnia życia zaczyna się od równowagi” 

Gabriela Klonowska 4J - “Sekretne życie zwierząt w lesie” 

Aniela Przeszłowska 1E “Polskie mury” 

Alicja Pietrzyk 2B - “Sztuka pozwala zrozumieć świat” 

Anastazja Rudnitska 4F  “Świat realny - świat wirtualny” 

Anna Spałek 4J  “Nowoczesna architektura miasta” 

Antoni Korczak 4J - “It’s understood that  Hollywood sells Californication” 

Bartłomiej Strzałkowski 4J - “Moja pasja, moja miłość” 

Brunon Kulesza 4H- “Koncerty muzyczne” 

Daria Marczak 4F - “Sztuka tworzy nowy świat” 

Dominik Wójciak 4J - “Moje miejsca” 

Igor Kowalski 4J - “Religia to moja tożsamość” 

Kaja Lewandowska 3C  “Stadnina” 

Zuzanna Kalicka 3C - “Życie towarzyskie po mojemu” 

Maksymilian Muras 4F - “Piękno wokół mnie – serce rośnie” 

Lidia Kacprzak 2B - “W podróży” 

Kalina Sroczyńska 1B - “Spójrz w górę” 

Alina Khimchuk 1E -  “Problem odrębności w społeczeństwie” 

Gabriel Bukowski 4J - “Kontrasty społeczne w miastach – architektura Warszawy kiedyś i dziś” 

Xenia Pliatsika 2A- “Grecja” 

Zuzanna Jastrzębska 4J - “ Łazienki” 

Maja Budzińska 1E - “ Ad sidera et ad universum - piękno i nauka astronomii”

Weronika Korczak - “Mój pies - mój przyjaciel”