Przejdź do treści

Weź udział i pochwal się, co ciekawego przeczytałeś...

Nasze liceum bierze udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. Jest to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski. W pierwszej edycji z 2015 r. wzięło udział ponad 450 tys. uczniów. W wyniku wyborów zostanie opublikowana lista ulubionych książek dzieci i młodzieży z całej Polski.

W dniach 10-14 czerwca nasi uczniowie otrzymają od wychowawców karty do głosowania, na których wpiszą trzy tytuły najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Głosowanie jest anonimowe. Karty zostaną umieszczone w specjalnej urnie przygotowanej w Bibliotece Szkolnej. Po 15 czerwca nastąpi podsumowanie wyników, które zostaną przesłane także do organizatora – czasopisma „Biblioteka w Szkole”. Wyniki będą dostępne na stronie www.wyboryksiazek.pl

Wasze preferencje czytelnicze będą brane pod uwagę przy zakupie książek do Biblioteki Szkolnej.

Zapraszamy do udziału w tej ogólnopolskiej akcji!

Sprawozdanie z akcji

Poniżej publikujemy sprawozdanie z przebiegu wyborów książek w naszym liceum:

Przejdź do strony ze sprawozdaniem CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie

Podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji!