Przejdź do treści

Publikacja wyników ankiety

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przygotowałam dla Was ankietę, w której mogliście polecić książkę koleżance/koledze na długi majowy weekend. Poniżej publikuję odpowiedzi tych, którzy mieli coś do polecenia. Może te propozycje Was zainspirują do wakacyjnej lektury?

„Chłopki” Kuciel-Frydryszak Joanna - okładka książki

"Chłopki" Kuciel-Frydryszak Joanna

Książka ta opisuje ciężka sytuację wiejskich kobiet. Zdecydowanie warto przeczytać tę książkę, ponieważ opisuje prawdziwe historie naszych przodków.

„Tam, gdzie spadają anioły” Dorota Terakowska - okładka książki

„Tam, gdzie spadają anioły” Terakowska Dorota

W książce tej odkrywamy losy małej dziewczynki, która pewnego dnia wyszła pobawić się przed domem. To, co ujrzała, przerosło jej oczekiwania. Zobaczyła walkę aniołów (dobra i zła). Podczas walki jej anioł stróż spadł z nieba i nie mógł już zapewnić jej ochrony. Ewa, bo tak właśnie na imię ma główna bohaterka, musi teraz przejąć rolę anioła i odmienić losy 3 osób, dzięki czemu anioł będzie mógł wrócić z powrotem do niebios. Zdecydowanie warto przeczytać tą książkę, ponieważ pokazuje ona, że mimo iż znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i tracimy wszelkie nadzieje na jakiekolwiek rozwiązanie, to zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Otwiera oczy na to, że czasem potrzebujemy pomocy innych i nie jest wstydem o nią prosić. Z tej książki możemy wyciągnąć także wiele cennych lekcji, na przykład to, że dobro zawsze do nas wraca i warto pomagać. Jest to lektura dla starszych jak i dla młodszych, dlatego właśnie uważam, że każdy powinien ją przeczytać.

“Romeo i Julia” William Shakespeare - okładka książki

“Romeo i Julia” William Shakespeare

Książka “Romeo i Julia” opowiada o konflikcie dwóch rodzin, których członkowie zakochują się w sobie. Jest to miłość piękna, warta wszelkich poświęceń, gdzie ostatecznie obaj bohaterowie umierają z miłości do samych siebie. Zdecydowałam się na polecenie tej książki, ponieważ w obecnych czasach ludzie przestali wierzyć w prawdziwą, szczerą miłość. Dla ludzi, żyjących w XXI wieku liczą się wyłącznie przelotne romanse, jednak warto uświadamiać i przypominać ludziom, czym tak na prawdę jest miłość.