WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY

W "KURONIU"

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie

ODKRYJ "KURONIA"

Przygotowaliśmy dla Was interaktywną prezentację za pośrednictwem której możecie poznać ofertę, jaką proponuje Wam nasze liceum oraz szczegóły rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

Pod każdym znacznikiem kryje się niespodzianka, wystarczy kliknąć…

Pani Małgorzata Ciuchcińska - opiekun Teatru Stopa odbiera dyplom na scenie
Statuetka Szkoła talentów przyznana naszej szkole w 2016 r.

nagrody i wyróżnienia

Szkoła z pomysłem na kulturę – Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy

Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną – Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy

Szkoła z pomysłem na edukację filmową – Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy

Szkoła Odkrywców Talentów – tytuł nadany przez Ministra ME

Szkoła Talentów – Wyróżnienie Urzędu Dzielnicy m. st. Warszawy

DLACZEGO "KUROŃ" TO DOBRY WYBÓR?

Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli oraz talentowi organizacyjnemu i motywującej postawie pani dyrektor Teresy Wesołowskiej szkoła plasuje się w pierwszej setce warszawskich liceów. Liczne wyróżnienia i certyfikaty są atutem szkoły i świadczą o tym, że prowadzone zajęcia wykraczają poza realizację podstawy programowej. Co wyróżnia naszą szkołę?

• kreatywność, samodzielność i indywidualny rozwój ucznia poprzez kulturę i sztukę,

• przestrzeń szkolna sprzyjająca odkrywaniu i rozwijaniu pasji i talentów uczniów,

• nowoczesność – doskonale wyposażone sale lekcyjne oraz w pełni profesjonalnie wyposażone studio filmowo-telewizyjne i radiowęzeł kształtujące właściwą komunikację, samodzielność i odpowiedzialność uczniów,

• kształtowanie wrażliwości na drugiego człowieka,

• kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

rekrutacja 2022/2023

Wszystkie ważne informacje i dokumenty dotyczące rekrutacji znajdą Państwo na stronie: Rekrutacja

DZIEŃ PATRONA Z MINECRAFT'EM

Jeżeli chcecie poznać bliżej nasze liceum, zapraszamy w podróż po historii szkoły w czasie i przestrzeni. Uczniowie Mateusz Chodorowski, Szymon Pochanke i Sebastian Jędrzejewski przygotowali mapę przedstawiającą budynek szkolny w Minecraft Education Edition i umieścili na niej źródła i zadania dla uczestników gry. Poniżej jest możliwość pobrania gry na dowolny komputer. Wcześniej należy pobrać i zainstalować Minecraft Education Edition i zalogować się na swoje konto Eduwarszawa:

Pobierz Minecraft Education Edition

Zapraszamy!

AUTORZY

Mateusz jest głównym autorem mapy stworzonej w Minecraft Education Edition, za pośrednictwem której możecie dowiedzieć się więcej na temat historii szkoły i Patrona.

mateusz chodorowski

ANGELIKA URBAN

Autorką zadań o Patronie, które znajdziecie w świecie Minecraft jest Angelika Urban, wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Angelika przygotowywała również Konkurs wiedzy o Jacku Kuroniu.

SZYMON POCHANKE

Szymon Pochanke

Drugim głównym twórcą mapy przedstawiającej budynek szkoły w Minecraft jest Szymon Pochanke. Przy budowaniu mapy oraz tworzeniu mechanizmów pomagał także Sebastian Jędrzejewski. Wszyscy potraktowali swoje zadanie niezwykle poważnie i przygotowali mapę w oparciu o istniejące plany budynku w skali 1:1.

SEBASTIAN

JĘDRZEJEWSKI

SPACER PO SZKOLE

Zapraszamy na wirtualny spacer po szkole. Zobaczycie nowoczesne pracownie wyposażone w multimedialne tablice, flipy, rzutniki, komputery, aulę, szatnie i słynne schody, po których codziennie wspinają się uczniowie, aby zdobywać wiedzę.