DZIEŃ PATRONA 2022

dzień patrona z minecraft'em

Uczniowie klasy 3H: Mateusz Chodorowski, Szymon Pochanke, Sebastian Jędrzejewski i Angelika Urban przygotowali dla Was mapę w Minecraft Education Edition za pośrednictwem której możecie odbyć interesującą podróż w czasie i przestrzeni po budynku CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie poznając historię szkoły i patrona. Autorzy przygotowali dla Was także kilka zadań do rozwiązania.

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

3 marca 2022 r. odbędzie się konkurs wiedzy o patronie naszego liceum Jacku Kuroniu zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Logo szkoły

DZIEŃ PATRONA Z MINECRAFT'EM

Gra jest udostępniona na każdym komputerze w pracowni informatyki. Tutaj możecie wyruszyć w podróż po historii szkoły w czasie i przestrzeni. Poniżej jest możliwość pobrania gry na dowolny komputer. Wcześniej należy pobrać i zainstalować Minecraft Education Edition i zalogować się na swoje konto Eduwarszawa:

Pobierz Minecraft Education Edition

Zapraszamy do zabawy!

AUTORZY

Mateusz jest głównym autorem mapy stworzonej w Minecraft Education Edition, za pośrednictwem której możecie dowiedzieć się więcej na temat historii szkoły i Patrona.

mateusz chodorowski

ANGELIKA URBAN

Autorką zadań o Patronie, które znajdziecie w świecie Minecraft jest Angelika Urban, wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Angelika przygotowywała również Konkurs wiedzy o Jacku Kuroniu.

SZYMON POCHANKE

Szymon Pochanke

Drugim głównym twórcą mapy przedstawiającej budynek szkoły w Minecraft jest Szymon Pochanke. Przy budowaniu mapy oraz tworzeniu mechanizmów pomagał także Sebastian Jędrzejewski. Wszyscy potraktowali swoje zadanie niezwykle poważnie i przygotowali mapę w oparciu o istniejące plany budynku w skali 1:1.

SEBASTIAN

JĘDRZEJEWSKI

Link do wpisu Dzień Jacka Kuronia we Lwowie

I TERAŹNIEJSZOŚĆ

„Z historią naznaczoną poświęceniem i cierpieniem ludzi przetrwał, miał dawać kolejnym pokoleniom świadectwo, że bohaterstwo może też mieć wymiar codziennych działań, z pozoru  prozaicznych czynności, ale zawsze nakierowanych na potrzeby drugiego człowieka, bo tylko wtedy uczenie się drugiego człowieka ma sens.”

Tak podsumowały historię budynku przy ul Złotej 58 autorki monografii „Złota 58. 128 lat w Służbie Oświaty” pani Zofia Ustaborowicz-Sobiepanek i pani Jolanta Tulibacka. Książka ta jest zwieńczeniem ogromnej pracy badawczej nad historią szkoły i budynku przy ul. Złotej 58. Jej fragmenty, zeznanie Zofii Rus z Archiwum Historii Mówionej oraz fragmenty monografii Macieja Kledzika „Między Marszałkowską i Żelazną, Al. Sikorskiego i Pańską” są wplecione w przygotowany przez uczniów Dzień Patrona z Minecraft’em. Źródła te są dostępne również w Bibliotece Szkolnej.