KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

17 grudnia 2019  w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej “Just sing”. Konkurs zorganizowały anglistki Magdalena Szymkowiak i Katarzyna Mantorska. W Jury zasiadła również opiekun chóru szkolnego Pani Sylwia Skowrońska. Uczniowie wystąpili jako soliści oraz w duetach. W konkursie wzięło udział 16 uczestników, którzy zaprezentowali cały wachlarz gatunków muzycznych: rock, pop, ballady, disco, a nawet jazz. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury miało trudne zadanie. Nagrodziliśmy 3 pierwsze miejsca ( Julia Kępka, Paulina Włodarczyk i Mateusz Chodorowski), oraz wręczyliśmy 3 wyróżnienia indywidualne (Julia Postek, Bartłomiej Krysiak i Laura Majek) i jeden duet (Anna Walecka i Julia Szewczyk). nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas obrad Jury uczestnicy razem z widownią śpiewali angielskie piosenki świąteczne w formie karaoke, tak więc każdy miał okazję poćwiczyć język angielski w przyjemny sposób. Praktyka czyni mistrza.

II EDYCJA KONKURSU

W tym roku odbyła się druga edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Uzdolnieni wokalnie uczniowie przesyłali nagrania swoich interpretacji piosenek śpiewanych po angielsku. Jury w składzie: Sylwia Skowrońska, Katarzyna Mantorska oraz Magdalena Szymkowiak miało trudny orzech do zgryzienia. W ocenie uwzględniono wyznaczone kryteria: poprawna angielska wymowa, znajomość słów piosenki, szeroko pojęta muzykalność, dobór repertuaru, odpowiednią dla siebie intonację i ogólne wrażenie artystyczne.

Do konkursu zgłosili się uczniowie (kolejność wg klas):

Wiktoria Kozioł 2B : „My heart will go on” Celine Dion

Bartłomiej Krysiak 2C :  „Smoke gets in your eyes” Gertrude Niesen

Laura Majek 2F : „Stay” Rihanny

Gabriela Urbańska 2H : „Riptide” Vance Joy

Mateusz Chodorowski 2H : „Fly me to the moon” Frank Sinatra

Wiktoria Kobiałka 2H  :„If only” Dove Cameron

Paulina Włodarczyk 2J (Michał Abramczyk 2G – gitara): “Let it go” James Bay

Zofia Dessoulavy – Śliwińska 3B: “Back to Black” Amy Winehouse

Julia Szewczyk 3D : „She used to be mine”

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za muzykalność, pracę włożoną w przygotowanie repertuaru i opanowanie tekstu oraz odwagę, której niewątpliwie potrzeba, aby pokonać tremę przed kamerą.

Po burzliwych naradach ustalono następujące wyniki:

I miejsce: Paulina Włodarczyk 2J (przy akompaniamencie Michała Abramczyka)

II miejsce: Laura Majek 2F

III miejsce: Mateusz Chodorowski 2H

Wizerunki wszystkich uczestników oraz trzy wybrane wykonania konkursowe możecie obejrzeć poniżej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.

Koordynator konkursu Magdalena Szymkowiak