KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

17 grudnia 2019  w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Konkurs zorganizowały anglistki Magdalena Szymkowiak i Katarzyna Mantorska. W Jury zasiadła również opiekun chóru szkolnego Pani Sylwia Skowrońska. Uczniowie wystąpili jako soliści oraz w duetach. W konkursie wzięło udział 16 uczestników, którzy zaprezentowali cały wachlarz gatunków muzycznych: rock, pop, ballady, disco, a nawet jazz. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury miało trudne zadanie. Nagrodziliśmy 3 pierwsze miejsca ( Julia Kępka, Paulina Włodarczyk i Mateusz Chodorowski), oraz wręczyliśmy 3 wyróżnienia indywidualne (Julia Postek, Bartłomiej Krysiak i Laura Majek) i jeden duet (Anna Walecka i Julia Szewczyk). nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Podczas obrad Jury uczestnicy razem z widownią śpiewali angielskie piosenki świąteczne w formie karaoke, tak więc każdy miał okazję poćwiczyć język angielski w przyjemny sposób. Praktyka czyni mistrza.

II EDYCJA KONKURSU

W tym roku odbyła się druga edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Uzdolnieni wokalnie uczniowie przesyłali nagrania swoich interpretacji piosenek śpiewanych po angielsku. Jury w składzie: Sylwia Skowrońska, Katarzyna Mantorska oraz Magdalena Szymkowiak miało trudny orzech do zgryzienia. W ocenie uwzględniono wyznaczone kryteria: poprawna angielska wymowa, znajomość słów piosenki, szeroko pojęta muzykalność, dobór repertuaru, odpowiednią dla siebie intonację i ogólne wrażenie artystyczne.

Do konkursu zgłosili się uczniowie (kolejność wg klas):

Wiktoria Kozioł 2B : „My heart will go on” Celine Dion

Bartłomiej Krysiak 2C :  „Smoke gets in your eyes” Gertrude Niesen

Laura Majek 2F : „Stay” Rihanny

Gabriela Urbańska 2H : „Riptide” Vance Joy

Mateusz Chodorowski 2H : „Fly me to the moon” Frank Sinatra

Wiktoria Kobiałka 2H  :„If only” Dove Cameron

Paulina Włodarczyk 2J (Michał Abramczyk 2G – gitara): „Let it go” James Bay

Zofia Dessoulavy – Śliwińska 3B: „Back to Black” Amy Winehouse

Julia Szewczyk 3D : „She used to be mine”

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za muzykalność, pracę włożoną w przygotowanie repertuaru i opanowanie tekstu oraz odwagę, której niewątpliwie potrzeba, aby pokonać tremę przed kamerą.

Po burzliwych naradach ustalono następujące wyniki:

I miejsce: Paulina Włodarczyk 2J (przy akompaniamencie Michała Abramczyka)

II miejsce: Laura Majek 2F

III miejsce: Mateusz Chodorowski 2H

Wizerunki wszystkich uczestników oraz trzy wybrane wykonania konkursowe możecie obejrzeć poniżej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.

Koordynator konkursu Magdalena Szymkowiak

III EDYCJA KONKURSU

28 kwietnia po raz trzeci odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Wykonawcy wykazali się muzykalnością, doskonałą znajomością tekstu, bardzo dobrą wymową angielską oraz ciekawą interpretacją utworów.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce: Laura Majek z klasy 3F z piosenką „Riptide” Vance Joy

II miejsce: Paulina Włodarczyk z klasy 3J z piosenką „I have nothing” Whitney Houston

III miejsce: Lewi Borek z klasy 2D z piosenką „Middle of the night” Elley Duhe.

Skład Jury konkursowego: p. Sylwia Skowrońska, p. Iwona Chmielewska oraz p. Magdalena Szymkowiak.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

IV EDYCJA KONKURSU

13 kwietnia odbyła się 4 edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Uczestnicy wybrali ambitne utwory pod względem wokalnym oraz językowym. Najtrudniejszym zadaniem okazał się dobór odpowiedniej tonacji do możliwości wokalnych uczestnika.  Jednakże z nauczeniem się tekstu piosenek po angielsku uczniowie nie mieli problemu. Utwory zostały wykonane brawurowo i z emocją, więc widownia nie szczędziła gromkich braw. Jury w osobach pani Iwony Chmielewskiej, pani Sylwii Skowrońskiej oraz pani Magdaleny Szymkowiak miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wyłoniono nagrodzonych uczniów. Oto oni:

I miejsce: Paulina Włodarczyk,  Alicia Keys „Falling”

II miejsce: Maja Budzińska, Liana Flores „Rises the Moon”

III miejsce Angelika Urban, Queen „Love of my life”

Wyróżnienia:

Weronika Gąsiorek, Caro Emerald „A night like this”

Ida Borawska Christina Aguilera „Reflection”

Antoni Korczak i Daniel Sucharski, Calvin Harris & Rihanna „We found love”

Gratulujemy talentu oraz odwagi, dziękujemy uczestnikom oraz widowni i zapraszamy na kolejna edycję konkursu za rok!