Przejdź do treści

SPORT

Sport w życiu szkoły zawsze ma duże znaczenie. Młodzież uczy się działania zespołowego, kształtuje odpowiedzialność za wspólne osiągnięcia, wspiera dążenie do sukcesu, rozwija ambitną sportową rywalizację. Takie postawy zawsze przynoszą efekty i ogromną satysfakcję, czego najdoskonalszym przykładem są osiągnięcia naszych uczniów, którzy reprezentowali szkołę w wielu zawodach a później osiągali sukcesy jako zawodnicy kadry narodowej.

Previous slide
Next slide

SŁYNNI SPORTOWCY

Do słynnych sportowców, którzy byli absolwentami naszej szkoły i którzy osiągnęli sukcesy na arenie międzynarodowej i Polski należą:

Pola Rogala wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w boksie i kickboxingu; w roku 2015/2016 będąc w klasie maturalnej, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w formule K1. Należy dodać, że w tym samym roku, Pola zdobyła również tytuł Talentu Woli w kategorii sportowej.

Kolejnym sportowcem, który zasłynął w świecie był Konrad Suda – w 2012 roku zdobył tytuł mistrza Polski w akrobatyce, w skokach na ścieżce. Był również reprezentantem kraju w mistrzostwach Europy w akrobatyce sportowej.

Absolwentem, który również był chlubą naszej szkoły, zdobył tytuł Mistrza Europy  i Wicemistrza Świata w kategorii ślizgu modeli pływających oraz wielokrotnie zdobył medal  w Mistrzostwach Polski w tej kategorii był Michał Kozłowski.

W sportach wodnych zasłynęła też Angelika Dudkiewicz – pływaczka, wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Polski. W latach 2010/2011 oraz 2011/2012 zdobyła nagrodę Talent Woli w tej kategorii sportowej.

Previous slide
Next slide

MISTRZOSTWA WOLI W BIEGACH

5 października odbyły się Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych. I miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła uczennica naszej szkoły Zuzanna Kusiak z klasy 2A. W kategorii chłopców dobry wynik osiągnął Oliwier Pęcak z klasy 2A. Pozostali zawodnicy uplasowali się w pierwszej 20-tce i 30-tce.  Wszystkim gratulujemy udziału i godnego reprezentowania naszej szkoły. Pogoda dopisała, nastroje również. Dla niektórych dzisiejszy start był prawdziwą zaprawą na zawody sztafetowe, które odbędą się za tydzień. Opiekę nad drużyną sprawował nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Sałapski.

STRZELECTWO

Bez przesadnej skromności należy dodać, że najbardziej znaną w świecie i w Polsce jest absolwentka naszej szkoły, złota mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym Renata Mauer. Zapewne jej sukcesy sprawiły, że kilka lat później Stanisław Cywiński nauczyciel przysposobienia obronnego zachęcił młodzież do udziału w treningach strzeleckich i do udziału w zawodach dzielnicowych i stołecznych: Złota łuska (2007) - II Międzyszkolne Zawody Strzeleckie; początkowo uplasowaliśmy się w trzeciej dziesiątce (na 56 drużyn) szkół stołecznych i województwa mazowieckiego. Szkołę reprezentowali uczniowie: Monika Czyżewska, Paweł Rogala, Mikołaj Stencel. Srebrne muszkiety (2008) – zawody rejonowe; w tym roku pokazaliśmy, że trening czyni mistrza, gdyż zajęliśmy VI i VII miejsce na 17 drużyn. Drużyna w tym samym składzie potwierdziła wysoki poziom przygotowania. Należy dodać, że Mikołaj Stencel jest już etatowym zawodnikiem Związkowego Klubu Strzeleckiego przy ulicy Marymonckiej.

SUKCESY W PIŁCE

W sportowej historii naszego liceum można również odnotować sukcesy drużynowe w konkurencjach piłkarskich. Mimo że szkoła nie posiada sali gimnastycznej ani bazy sprzętowej z prawdziwego zdarzenia, a zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone w auli i w porze wiosenno - jesiennej na powietrzu, to jednak udało się trenerkom: Ewie Śliwak - Manowskiej oraz Agacie Iwańskiej - Wójcik przygotować drużynę siatkarek, która w składzie: Aleksandra Romak, Katarzyna Wojtkowska, Karolina Polak, Karolina Wyrzykowska, Karolina Płatek, Beata Mielczarek zdobyła dwukrotnie w latach: 2007/2008 oraz 2008/2009 tytuł Mistrza Warszawskiej Szkolnej Ligi Siatkówki. Nasze „Złotka”, bo tak w szkole określano dziewczęta, w roku szkolnym 2009/2010 zdobyły tytuł wicemistrza. Ponadto w latach 2007/2008 i 2008/2009 wywalczyły Puchar Warszawy. Żeby podkreślić rangę sukcesów „Złotek” należy dodać, że takiego wyniku nie uzyskała nigdy wcześniej żadna z warszawskich szkół.

INNE DYSCYPLINY

Poza zajęciami sportowymi realizowanymi zgodnie z programem nauczania szkoła oferuje w zakresie sportu i rekreacji zajęcia pozalekcyjne: Aikibudo i Katori Shinto Ryu (sztuka walki i samoobrona) prowadzone przez Rafała Sałapskiego - certyfikowanego trenera japońskiej szkoły walki, fitness i lekkoatletyka (ćwiczenia kondycyjne i bieganie), gry zespołowe i tenis stołowy, zajęcia wzmacniania i uelastyczniania kręgosłupa, pierwsza pomoc medyczna (duże zainteresowanie młodzieży), którą obowiązkowo przechodzą wszyscy uczniowie w poziomach klas. W podziemiach szkolnego budynku mieści się siłownia, która w dzisiejszych czasach dbałości o kondycję, kultu młodości i pięknej rzeźby ciała cieszy się dużym zainteresowaniem. Korzystają z niej uczniowie nie tylko w czasie lekcji, ale także w godzinach popołudniowych podczas zajęć tzw. otwartych sal. Zimą w ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie wychodzą na lodowisko.