WIGILIE I JASEŁKA

Każdy dom, każde środowisko ma swoje tradycje. Podobnie tradycją stoją szkoły a każda ma własny klimat tworzony przez społeczność szkolną. Kuroń też kształtuje swoją tradycję od chwili nadania imienia, ale nie odrzuca wzorców wypracowanych przez poprzednie szkoły, które mieściły się w tym budynku.

Na trwałe wpisała się wspólna Wigilia, organizowana w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną. Uczniowie i nauczyciele spotykają się w auli. Aurę świąt przywołują Jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem katechety oraz wspólne kolędowanie. Kolędy  i świąteczne piosenki śpiewa też chór szkolny pod kierunkiem Sylwii Skowrońskiej, często towarzyszą im gitarzyści i skrzypaczki.

Po spotkaniu w auli odbywają się klasowe wigilie, w czasie których uczniowie obdarowują się prezentami, o które wcześniej prosili w liście skierowanym do Mikołaja. List zawsze wisi na eksponowanym miejscu na ścianie klasy, więc Mikołaj doskonale wie o naszych marzeniach i nigdy nas nie zawiódł!