Przejdź do treści
Link do wpisu Warszawska Mapa Akademicka

DLA MATURZYSTÓW - WARSZAWSKA MAPA AKADEMICKA

REKRUTACJA 2020/2021

TWOJA MAPA UCZELNI W WARSZAWIE

Drodzy maturzyści, 

przed Wami jeden z najważniejszych egzaminów w życiu – egzamin maturalny. Pozostał do niego już tylko nieco ponad miesiąc. Wierzymy, że dajecie z siebie 110% aby przygotować się do niego jak najlepiej. Zbliża się również okres świąt Wielkiejnocy. W tym roku będą one także nieco inne od tych, które znamy od lat. Spędźmy też czas w domach, odpoczywając i przygotowując się do matury, abyśmy latem mogli spotykać się bez żadnych obostrzeń.

Również Zespół Mapy Akademickiej w tych szczególnych czasach dokłada wszelkich starań, aby pomóc Wam wybrać odpowiedzialnie studia, dzięki którym będziecie w przyszłości czerpać radość z wykonywanej pracy. Dzięki Mapie Akademickiej możesz sprawdzić jaki kierunek studiów wybrać, jakie są progi punktowe i gdzie można pracować po ukończeniu danej uczelni. Aby pomóc Wam podjąć decyzję związaną z wyborem studiów przygotowaliśmy specjalnie dla Was  platformę internetową www.mapaakademicka.pl, na której możecie sprawdzić: 

 • najlepsze Uczelnie z Warszawy;

 • specyfikę studiowania na danym kierunku;

 • opisy kierunków studiów;

 • możliwości pracy po studiach;

 • praca, praktyki, staże (wkrótce);

 • progi punktowe na studia;

 • przedmioty brane pod uwagę w rekrutacji. 

Drodzy maturzyści, codziennie rozszerzamy nasz portal internetowy tak, aby pomógł Was dostarczyć najbardziej aktualne informacje o Uczelniach Wyższych z Warszawy. Zapraszamy Was również na nasz portal na facebook’u, gdzie codziennie publikujemy najważniejsze dla Was informacje dotyczące matury oraz wyboru studiów. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną najlepszych Uczelni z Warszawy, którą znajdziecie poniżej.   

Wojskowa Akademia Techniczna

Nie lubisz nudy? Chcesz zostać oficerem wojska polskiego? Mieć zapewnioną pracę? – wybierz studia w WAT! Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza na pięcioletnie jednolite studia magisterskie – wojskowe oraz na cywilne studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie.

 https://www.wojsko-polskie.pl/wat/dla-kandydatow/  

Społeczna Akademia Nauk 

Społeczna Akademia Nauk to nie tylko studia pierwszego i drugiego stopnia. Uczelnia w swojej ofercie prowadzi także seminaria doktoranckie, studia podyplomowe oraz MBA. Zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Swoje pasje i zainteresowania studenci mogą także rozwijać na licznych kursach i warsztatach.

https://mapaakademicka.pl/mapa-home/spoleczna-akademia-nauk/ 

Grupa Uczelni Vistula
Matura 2021 – powtórka z matematyki

Każdy może nauczyć się matematyki i zdać maturę na poziomie, jaki jest mu potrzebny na dalszym etapie kształcenia. Przygotuj się więc do matury z matematyki najlepiej, jak to możliwe – z ekspertem Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. W czasie spotkania online zrozumiesz wprowadzone w tym roku zmiany. Poznasz typowe zadania egzaminacyjne i dowiesz się, jak wybrnąć z tych, które sprawiają maturzystom najwięcej problemów. Webinar poprowadzi dr Hubert Gąsiński.

Podczas kolejnych spotkań online będą też powtórki z WOS-u oraz języka angielskiego i hiszpańskiego. Wydarzenie wpisuje się w cały cykl webinarów pod hasłem Matura 2021 z Vistulą.

Wszystko całkowicie za darmo!
Zapisz się na webinar:

https://www.vistula.edu.pl/matura 

Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej to najstarsza akademicka geodezyjna placówka naukowo-dydaktyczna w Polsce. W 2021 roku będzie świętować 100 lat pracy dydaktycznej i naukowej. Wydział kształci na trzech kierunkach w języku polskim: geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, geoinformatyka oraz specjalności w języku angielskim: mobile mapping and navigation systems. Wielokrotnie wyróżniany w rankingach „Perspektyw” i konkursie „Studia z przyszłością”.

www.gik.pw.edu.pl 

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Politechnika Warszawska

Interesuje cię fizyka, matematyka, biologia czy chemia? Przedmioty te możesz wykorzystać i
posiąść wiedzę z inżynierii chemicznej i procesowej. Specjaliści z tej dziedziny posiadają umiejętność projektowania i zarządzania procesami przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, petrochemicznego, kosmetycznego i wielu innych. Posiadają też wiedzę w zakresie nanotechnologii, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska czy biogospodarki. Tak szerokie kompetencje pozwolą ci zawojować rynek pracy. Wszystko to na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Więcej, na stronie dla kandydatów na studia:  

https://www.ichip.pw.edu.pl/pl/Kandydaci/Aktualności 

Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski

Chcesz studiować na najlepszym wydziale fizyki w Polsce, należącym do grona 75 najlepszych na świecie? Poczuć się naukowcem już na studiach? Uczestniczyć w eksperymentach przeprowadzanych w ośrodkach międzynarodowych? Zapraszamy na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego!

https://www.fuw.edu.pl/studia-na-wydziale-fizyki.html 

Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski

Zastanawiasz się, gdzie po maturze? Studiuj na najlepszym wydziale prawa w Polsce:

 • 1 miejsce w Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazety Prawnej” 2020″

 • nowy program nauczania 

 • najwybitniejsi profesorowie i cenieni praktycy prawa wśród wykładowców 

 • 7 szkół prawa obcego

– Prawo – studia jednolite magisterskie
– Administracja – studia I i II stopnia
– Samorząd terytorialny i polityka regionalna -studia I i II stopnia

Odwiedź nas: 

https://rekrutacja.wpia.uw.edu.pl/ 

Uczelnia Techniczno-Handlowa

Studiuj Kryminologię i kryminalistykę w UTH Warszawa – zabójczo dobre perspektywy zawodowe! Dowiedz się więcej na:

 https://www.uth.edu.pl/ 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Szukasz wymarzonych studiów? Znajdziesz je na UKSW. Do wyboru masz ponad 43 kierunki, w tym m.in.: kierunek lekarski, psychologię, prawo, dziennikarstwo, inżynierię środowiska, filologię włoską czy ekonomię. Wyróżnia nas doświadczona kadra naukowa, nowoczesne laboratoria, innowacyjne projekty badawcze oraz przyjazna atmosfera. 

Poznaj naszą uczelnię. 

Wydział Polonistyki, Uniwersytet Warszawski

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego to jeden z największych i najlepszych w Polsce wydziałów filologicznych, od lat utrzymujący się w czołówce krajowych rankingów. Zapraszamy na studia na kierunkach: filologia polska, kulturoznawstwo, logopedia, filologia bałtycka, slawistyka oraz filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie. Dlaczego warto u nas studiować?

 Sami zobaczcie!  

Collegium Civitas

Bezpłatne powtórki do matur z Collegium Civitas w formie spotkań online.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Pierwszy webinar już 20 lutego w tę sobotę.
Kolejne terminy i szczegóły pod linkiem:

https://www.civitas.edu.pl/pl/wspolpraca/oferta-dla-szkol-srednich-collegium-wiedzy 

Uczelnia Łazarskiego

Marzysz o karierze lekarza, prawnika lub bankowca? A może chcesz zostać pilotem? Zależy Ci na rozwoju osobistym i realizowaniu swoich pasji? Zapraszamy na Uczelnię Łazarskiego. Już od 25 lat kształcimy specjalistów z zakresu prawa, ekonomii, a od 2017 r. również medycyny.

www.rekrutacja.lazarski.pl 

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie jest publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą i wychowującą funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i innych służb i straży oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności. SGSP jest jednocześnie jednostką organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej.

https://www.sgsp.edu.pl/ oraz https://www.facebook.com/sgsp.edu 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony

Marzy Ci się dobra praca po studiach? Wybierz WSBiO.

Studia na Naszej Uczelni przygotowują do podjęcia pracy w służbach mundurowych (m. in. Policji, wojsku, straży miejskiej, straży granicznej) i innych zawodach, w których ważne jest bezpieczeństwo. Nasi studenci to specjaliści gotowi do podjęcia pracy już w trakcie lub po ukończeniu studiów na wybranym przez siebie kierunku.

Więcej informacji po kliknięciu w link https://wsbio.waw.pl/ 

Pamiętajcie, że zawsze możecie pisać do nas na Facebook’u i zadawać pytania dotyczące studiów w Warszawie i nie tylko. 

                                                                                                 Pozdrawiamy serdecznie

                                                                                          Wasz Zespół Mapy Akademickiej!