CHEMIA W KURONIU

W CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kuronia proponujemy uczniom naukę chemii na wiele sposobów. Na lekcji korzystamy nie tylko z takich pomocy dydaktycznych jak interaktywna tablica multimedialna, ale również z dobrego sprzętu laboratoryjnego!  
Uczniowie pod opieką nauczyciela samodzielnie wykonują doświadczenia, zgodnie z instrukcją zawartą w karcie pracy. Karty pracy wprowadzają uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym, co pozwala im lepiej zrozumieć zjawiska i procesy chemiczne. 
W ramach zajęć dodatkowych organizowane są również  spotkania dla uczniów ostatniej klasy liceum deklarujących wybór chemii na maturze “Powtórzenie do matury” oraz zajęcia dla uczniów, którzy chcą pogłębiać wiedzę w dziedzinie chemii pod nazwą “Kółko chemiczne”. 
Organizowane są również wycieczki do zewnętrznych laboratoriów takich jak Centrum Nauki Kopernik, aby poznawać naukę na wiele sposobów.
 
 

“Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

 

Maria Skłodowska Curie

Maria Skłodowska - Curie

“Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń.” 
 

Klasy I poznają tlenki...

previous arrow
next arrow
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Klasa III wykrywa wiązania peptydowe...

Centrum Nauki Kopernik

previous arrow
next arrow
Slider