Przejdź do treści

spotkania

MIELIŚMY ZASZCZYT GOŚCIĆ...

MARKA G. JASONIDESA – konsula USA

KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO – Ministra Sprawiedliwości

ADAMA ROTFELDA – polityka i dyplomatę, Ministra Spraw Zagranicznych

RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO – Prezydenta m. st. Warszawy

MICHAŁA SZCZERBĘ – posła na Sejm RP

ADAMA BODNARA – Rzecznika Praw Obywatelskich

JANA PIEKARSKIEGO – byłego ambasadora RP w Belgii i Izraelu

ANDRZEJA SEWERYNA – aktora

ANDRZEJA KURONIA – brata Jacka Kuronia

DANUTĘ KUROŃ – żonę Jacka Kuronia

PATRYKA VEGĘ – reżysera

ANDRZEJA TITKOWA – reżysera

GRAŻYNĘ BARSZCZEWSKĄ – aktorkę

GRZEGORZA KALINOWSKIEGO – dziennikarza, pisarza

Previous slide
Next slide

ŁUKASZA JAKÓBIAKA – dziennikarza

KUBĘ JAŁOSZYŃSKIEGO – specjalistę do spraw terroryzmu

KRZYSZTOFA ZANUSSI – reżysera

PIOTRA ZAREMBĘ – publicystę

RAFAŁ TRZASKOWSKI

8 września 2023 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszym liceum pana Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta m. st. Warszawy. Spotkanie przebiegało w formie rozmowy. Każdy miał możliwość zadać pytanie, na które Pan Prezydent udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Pytania dotyczyły Warszawy, jej rozwoju i wizji na przyszłość,  trudności z jakimi spotyka się Prezydent przy realizacji różnych projektów, życia społeczno-polItycznego, osobistego oraz... języka angielskiego.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

PROF. ADAM ROTFELD

15 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Panem Profesorem Adamem Danielem Rotfeldem, dyplomatą, politykiem, badaczem stosunków międzynarodowych, Ministrem Spraw Zagranicznych. Temat wydarzenia brzmiał: "Zderzenie cywilizacji?" W trakcie spotkania Pan Profesor przybliżył słuchaczom specyfikę i złożoność relacji w Europie Wschodniej oraz podzielił się wspomnieniami z czasów sprawowania funkcji Ministra Spraw Zagranicznych. Odniósł się również do działalności społecznej Naszego Patrona. Mamy gorącą nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z Panem Profesorem.

KRZYSZTOF ZANUSSI

W dniu 14 stycznia  2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole międzynarodowej sławy reżysera filmowego, producenta, autora książek i filozofa -  Pana Profesora Krzysztofa  Zanussiego. Spotkanie z wybitnym twórcą zostało zorganizowane w wyniku starań rodziców, uczniów i wychowawczyni klasy ID, pani Marii Szczepankowskiej we współpracy z panią Małgorzatą Ciuchcińską i panem Wojciechem Nomejko. Naszego honorowego gościa powitali w murach liceum: Wicedyrektor Zbigniew Wójcik, obecni na spotkaniu nauczyciele i delegacja uczniów z klasy  ID. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, który prowadzili uczniowie klasy ID -  Tadeusz Roliński i Aleksandra Arciszewska. W trakcie rozmowy z reżyserem, uczniowie klasy teatralno - filmowej ID i dziennikarskiej IIC oraz nasi szkolni aktorzy mogli usłyszeć wiele cennych refleksji twórcy, związanych z kondycją kina artystycznego. Profesor Zanussi przybliżył nam świat sztuki, opowiedział o swoich doświadczeniach, współpracy z innymi, wybitnymi artystami i przytoczył kilka zabawnych anegdot. Na każde pytanie reżyser odpowiadał niezwykle interesująco i barwnie.

Previous slide
Next slide

Zapytany, co radzi młodym, którzy marzą o wyborze zawodu artysty, odpowiedział, aby najpierw zastanowili się, czy naprawdę chcą nimi zostać, gdyż jest to specyficzna profesja, wymagająca wielu wyrzeczeń oraz wewnętrznej siły.

Na koniec prowadzący spotkanie serdecznie podziękowali profesorowi Zanussiemu za przyjęcie zaproszenia i niezwykle ciekawy wykład, zapraszając do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Na pewno zapamiętamy wszystkie mądre myśli profesora Zanussiego i jeszcze nie raz będziemy do nich wracać.  Zostaną  w naszych sercach i będą cenną wskazówką – „jak uczynić ze swojego życia arcydzieło”.

Previous slide
Next slide

ZYGMUNT WALKOWSKI

W dniu 2 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem – Panem Zygmuntem Walkowskim, który jest zasłużonym dokumentalistą II wojny światowej, a w szczególności dziejów Powstania warszawskiego. Pan Walkowski jest jednym z najwybitniejszych znawców ikonografii fotograficznej i filmowej Warszawy z lat okupacji. Nazywany jest detektywem powstania. Na podstawie zdjęć i filmów archiwalnych Pan Zygmunt rekonstruuje wydarzenia, umieszcza je w czasie i przestrzeni. Spotkanie pozwoliło uczniom poszerzyć wiedzę nie tylko z historii, ale również z zakresu fotografii. Koordynatorem spotkania była pani profesor Elżbieta Sadowska.