Przejdź do treści

Pomagamy Ukrainie!

Już po raz trzeci wolskie szkoły zaangażowały się w zbiórkę darów dla potrzebujących na Ukrainie. My również się w to włączyliśmy. Dary zostaną przekazane zaprzyjaźnionej szkole w Wynnykach koło Lwowa. Cieszymy się, że możemy pomóc.

19 maja 2022 r.

17 marca wyruszył kolejny transport z darami dla szkoły w Wynnykach koło Lwowa. W zbiórce brały udział wolskie szkoły, nie mogło i nas tam zabraknąć. Z tego, co wiemy, samochód dotarł do celu, a nasi przyjaciele z Ukrainy, bardzo nam za pomoc dziękują.

Dzięki Waszym dobrym sercom udało się zebrać tyle darów, że wypełniły cały samochód. Teraz są w drodze do Wynnyk koło Lwowa. Jadą tirami do szkoły, z którą od kilku lat jesteśmy związani międzysąsiedzkimi projektami. Pani Julia, nauczycielka angielskiego przesyła nam podziękowania: Дуже дякуємо за таку допомогу, співчуття, чуйність! Це вражає! Передай, будь ласка, всім-всім учням, вчителям, всім хто долучився, величезне ДЯКУЮ  – Нехай Бог благословить!!! (Bardzo dziękuję za taką pomoc, współczucie, wrażliwość! To robi wrażenie! Proszę o przekazanie wszystkim uczniom, nauczycielom, wszystkim, którzy dołączyli, bardzo dziękuję. Niech Was Bóg błogosławi!!!)

Pomóżmy Ukrainie!

Nasze liceum dołączyło do akcji pomocy Ukrainie, której mieszkańcy w wyniku brutalnej agresji zmuszeni są do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu schronienia w innych częściach kraju lub za granicą. Pani Sylwia Skowrońska jest koordynatorką akcji w naszej szkole. Oto więcej informacji na ten temat:

Szkoła w Wynnykach/k Lwowa potrzebuje naszego wsparcia.

Do wtorku, do 16:00 rano zbieramy od Was dary takie jak:

– środki czystości

– leki przeciwbólowe

– bandaże, opatrunki, plastry

– koce

– śpiwory

– karimaty

– pościel

– zabawki

– suchy prowiant (taki, który da się otworzyć i zjeść bez gotowania)

Ważne, żeby rzeczy, które dajecie były nowe.

Już teraz bardzo Wam dziękujemy za pomoc!