W dniach 19.10 - 21.10.2022

klasa 1e zwiedzała Kraków: Rynek, Sukiennice, Katedrę. Uczniowie podziwiali także obiekty w Skarbcu i Zbrojowni. Na Zamku Królewskim w Krakowie obejrzeli m.in. Szczerbiec – miecz koronacyjny. Następnego dnia odbyła się integracja w Energylandii w klimacie Halloween – święta wywodzącego się z irlandzkiego Samhain. Uczniowie mogli wystraszyć się w Strefie Grozy… co jakiś czas mieli relacjonować, że wciąż są cali i zdrowi. Pani Karolína Fiedor spotkała grupę Influencerów spod Krakowa- Genzie, idoli współczesnej młodzieży, w tym również uczniów klasy 1e.

Ostatni dzień wycieczki był poświęcony Kazimierzowi – dzielnicy żydowskiej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam pani Jolanta Tulibacka miała okazję „porozmawiać” z Janem Karskim” – odsłonięcie ławeczki Jana Karskiego w Krakowie – link do wydarzenia. Na koniec ogromne wrażenie na uczniach klasy 1e wywołały relacje ocalonych z Zagłady krakowskich Żydów w Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera.

Wycieczka była pełna mocnych wrażeń i uczniowie z niecierpliwością czekają już na następną!

ENERGYLANDIA