Przejdź do treści

Biblioteki szkolne miejscem do czytania i dyskutowania o ważnych dla nastolatków sprawach

13 czerwca 2023 r. w siedzibie WCIES na Starym Mieście odbyła się Konferencja podsumowująca projekt Fundacji Civis Polonus „Czytamy i dyskutujemy… o ważnych dla nastolatków sprawach”. W projekcie uczestniczyło 9 warszawskich szkół, a wśród nich – CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie.

Nasze liceum reprezentowali uczniowie klasy 1A bezpośrednio zaangażowani w projekt: Paweł Mrozek, Maksymilian Gąszczak i Antoni Gładysz z opiekunem i prowadzącą projekt w naszej szkole – panią Beatą Jakubowską.

Po powitaniu odbyła się dyskusja panelowa o kondycji bibliotek szkolnych z udziałem pani Doroty Guby, doradczyni metodycznej WCIES w zakresie wsparcia bibliotek szkolnych oraz pani Małgorzaty Kalbarczyk, kierowniczki oraz koordynatorki wolontariatu w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe. Spotkanie moderowała pani Ewelina Bartosik. Po przerwie zaprezentowano dobre praktyki dotyczące realizacji projektu. W dyskusji panelowej wziął udział nasz uczeń Paweł Mrozek z klasy 1A – lider grupy realizującej projekt w naszej szkole. Opowiedział o poszczególnych etapach realizacji projektu – ankiecie, o wyborze eksperta i zorganizowaniu spotkania z panem Piotrem Cieszewskim.

Młodzież entuzjastycznie podeszła do tematu, pracowali nad projektem cały semestr i już myślą o następnym…

Dyplom dla CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie za uczestnictwo w projekcie Fundacji Civis Polonus "Czytamy i dsykutujemy..."