20 listopada

klasa 2E odwiedziła Niewidzialną Wystawę. Młodzież mogła doświadczyć życia osoby niewidomej poruszając się w całkowitych ciemnościach. Uczniowie odwiedzili dom, ulicę, las i muzeum sztuki – wszystko bez użycia zmysłu wzroku, polegając na pozostałych zmysłach.  Na straganie – owoce i warzywa poznawali po kształcie i zapachu, a na koniec dokonali zakupów rozpoznając monety dotykiem. Całe doświadczenie było na początku trochę straszne, a z czasem intrygujące i wciągające.  Nie brakowało dobrego humoru i… potknięć. Niektórzy nawet wypali w sidła krzaków, z których trudno było się wydostać.  Na pomoc przybyła pani przewodnik,  która sama jako osoba niewidoma wprowadzała uczniów w ten dziwny, znajomy, a zarazem obcy świat. Doświadczenie godne polecenia!