Przejdź do treści

Odkrywamy tajemnice ludzkiego ciała...

W dniu 13 grudnia 2023 r. pod opieką pani Katarzyny Sarnackiej i pani Doroty Wójcik-Wełpy klasa 4C i 2C uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach w Muzeum Historii Medycyny. Oglądaliśmy narządy człowieka o prawidłowej budowie i te o patologicznej. Skorzystaliśmy też z zajęć oferowanych przez „Teatr Anatomiczny XXI wieku”.

Podczas zajęć zaprezentowano profesjonalny pokaz mappingu 3D odkrywający tajemnice ciała ludzkiego. Zajęcia będą znakomitym uzupełnieniem podstawowej wiedzy, która przekazywana w przystępnej formie może ułatwić przygotowanie do egzaminów maturalnych oraz pomóc świadomie dokonać wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Nasza obecność na Uniwersytecie zakończyła się wykładem – „Farmaceuta wczoraj i dziś”, którego tematem była specyfika zawodu farmaceuty na przestrzeni wieków. Uczniowie zapoznali się z dawnymi receptami, farmakopeami, poznali historię tworzenia leków oraz historię rozwoju farmacji w Warszawie. Uczniowie przekonali się, że współczesny farmaceuta doskonale odnajdzie się nie tylko w laboratorium i aptece, lecz także w innych dziedzinach nauk medycznych.